foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Ziemia Maryi

djembed

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

W święto św. Mateusza Apostoła przypada 14 rocznicę śmierci ks. prał. Józefa Kucharskiego budowniczego świątyni parafialnej NSJ w Sieradzu. Tego dnia zgromadzili się kapłani z dekanatu Sieradzkiego II wraz z wiernymi i najbliższą rodziną księdza prał. Józefa, aby podczas Eucharystii modlić się za zmarłych duszpasterzy.

Mszy świętej przewodniczyły ks. kan. Roman Żerkowski, który jako wikariusz był świadkiem ostatnich chwil z życia pierwszego budowniczego świątyni parafialnej. Wygłoszonej homilii odniósł się do posługi duszpasterskiej, ks. prałata i przypomniał słowa z testamentu, jako wezwanie dla parafian, by nigdy nie zapomnieli o istocie Eucharystii.

Czas wspólnej modlitwy zakończono przy pamiątkowej tablicy pierwszego proboszcza Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie kapłani modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych kapłanów posługujących w dekanacie Sieradzkim II.

 

Jak każdego roku tuż po zakończeniu Oktawy Bożego Ciała, przeżywamy w naszej parafii uroczystość patronalną, czyli Odpust Parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Uroczystej Sumie tego roku przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Infułat Marian Bronikowski – Wikariusz Biskupi na Rejon Sieradzki. Dostojny kaznodzieja przypomniał nam o konieczności i powadze czczenia Serca Jezusowego. Obyśmy nigdy o tym nie zapominali.

Wraz z ks. Infułatem Eucharystię sprawowali: ks. kan. Stanisław Strzeliński – senior naszej parafii oraz ks. Jan Kupis – misjonarz z Togo w Afryce przebywający aktualnie na urlopie na terenie naszej parafii. Obecne było także na Mszy Św. liczne grono kapłanów z obydwu dekanatów sieradzkich a także przedstawiciele władz naszego miasta oraz licznie przybyli parafianie i goście. Bóg zapłać za to wspólne wielkie świętowanie.

Najświętsze Serce Jezusa – zmiłuj się nad nami.

Tradycyjnie już na zakończenie oktawy Uroczystości Bożego Ciała, zaraz po Mszy Św. wieczornej, plac pomiędzy plebanią, a kościołem NSJ w Sieradzu zamienia się w radosny piknik. To dowód wdzięczności zwłaszcza wobec najmłodszych: dziewczynek sypiących kwiatami, ministrantów, a także całej asysty oraz ich rodzin, za ich całoroczne zaangażowanie w uświetnianie liturgii i procesji swoim udziałem. Nie zabrakło więc dmuchanego zamku i trampoliny, a na zgłodniałych czekały pyszności z grilla oraz słodkie wypieki.

Bogu niech będą dzięki za wszystkich ludzi kochających Chrystusa Eucharystycznego i gotowych podążać za Nim podczas parafialnych uroczystości.

Jak co roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanego potocznie Bożym Ciałem, po Mszy Świętej o godz. 16.00 wierni parafii N.S.J. w Sieradzu wyszli na ulice naszego miasta, by okazać swoją wiarę oraz wdzięczność Bogu za Jego obecność w Postaciach Eucharystycznych.

Trasa procesji tradycyjnie wiodła z kościoła ulicami Armii Krajowej, Strzelców Kaniowskich, Gen. Andersa, gdzie przy trzecim ołtarzu Proboszcz Parafii, ks. Prałat Mirosław Miłek wygłosił uroczystą homilię. Następnie ulicami: Bohaterów Września i Armii Krajowej powróciliśmy do naszego kościoła.

Bogu niech będą dzięki za dar Eucharystii a także za tą przepiękną „manifestację wiary”.

W dniu 15.06.2019r. z inicjatywy Pani Ewy Dudy odbyło się zawierzenie parafii N.S.J. Sieradzu Królowej Polski na Jasnej Górze. Parafianie tej parafii w liczbie 46 osób wraz z ks. Ryszardem Kokoszką udali się do Częstochowy, aby podczas uroczystego zawierzenia parafii również podziękować Matce Najświętszej za Jej obecność w ołtarzu głównym w postaci płaskorzeźby Jej Niepokalanego wizerunku. Maryja została umieszczona w ołtarzu obok Swego Syna i wraz z Nim odbiera cześć, chwałę i uwielbienie od swoich dzieci. Najświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Maryi są otwarte na wszelkie dziękczynienia, prośby i błagania zanoszone przez parafian N.S.J. w Sieradzu.

Na Jasną Górę tego dnia przed Swój cudowny obraz Maryja zaprosiła swego umiłowanego syna ks. Ryszarda Kokoszkę, który jak się okazało obchodzi właśnie 33 rocznicę swego kapłaństwa. Wierni parafianie zamówili w jego intencji Mszę Św., aby na ręce Maryi złożyć podziękowanie Bogu za dar kapłaństwa.

Pielgrzymi naszej parafii wzięli również udział w Drodze Krzyżowej prowadzonej przez Arcybractwo Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa, które zjechało z całej Polski.

                                Pątniczka – Wiesława Górska

Podkategorie