foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne online

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Już od kilku lat Uroczystość Objawienia Pańskiego połączona jest w naszej parafii z Orszakiem Trzech Króli. W tym roku epidemia pokrzyżowała jednak tradycyjne plany. Skoro nie mogliśmy wyjść z dorocznym orszakiem postanowiliśmy zastąpić tę tradycję konkursem na Bożonarodzeniową szopkę oraz kolędowaniem przy żłóbku, które rozpoczęło się po Mszy Św, o godz. 12.00

Na konkurs zgłoszono 14 prac, spośród których wybrano Jedno pierwsze miejsce, cztery miejsca drugie oraz osiem miejsc trzecich. Jedna szopka wyróżniona została poza konkursem, a to z powodu tego, iż była ona już wystawiona podczas innego konkursu w ubiegłym roku, a to było wbrew regulaminowi naszego konkursu.

Dziękujemy Rycerzom Kolumba, którzy co roku czuwają nad organizacją Orszaku Trzech Króli, a w tym roku koordynowali organizację i przebieg konkursu na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową. Dziękujemy także Prezydentowi Miasta Sieradza p. Pawłowi Osiewale, Staroście Powiatu Sieradzkiego p. Mariuszowi Bądziorowi, Rycerzom Kolumba oraz ks. Maciejowi za ufundowanie nagród dla zwycięzców konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu szopek na "Jaworowym" w Sieradzu w relacji mediów

Uroczystą Pasterką, której przewodniczył Proboszcz naszej Parafii ks. Prałat Mirosław Miłek rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia.

Niech Nowonarodzony Chrystus, który kolejny raz przychodzi by rozświetlić mroki naszej codzienności, wleje w nasze serca pokój, radość i miłość. Niech tegoroczne świętowanie, mimo że tak trudne ze względu na panującą epidemię, da nam nadzieję na lepszą przyszłość.

To już czwarty dzień prac przy świątecznej dekoracji. Również dzisiaj nie zabrakło chętnych osób do pomocy. Tradycyjnie stawili się Rycerze Kolumba oraz kandydaci do Rycerstwa, których imion ze względu na ilość nie wymieniamy, a także panie: Helenka, Marlenka, Asia, Dominika, Ola oraz Gabrysia. Nasza świątynia zaczyna już coraz bardziej przypominać nam o tym, że tegoroczne święta już tuż… tuż…

Bóg zapłać wszystkim za pomoc – bez Was niemożliwe byłoby wykonanie tak ogromnej pracy. Bogu niech będą dzięki za Wasze wspaniałe serca i ręce chętne do pomocy. Bóg zapłać.

Kolejny dzień przygotowań dekoracji świątecznej za nami. Zdziwiłby się reżyser komedii „Nie lubię poniedziałku” – jak wiele można zrobić właśnie w poniedziałek :-)

W naszej świątyni stanęły już choinki i wstępnie przygotowany został podest do budowy żłóbka. Zajęło nam to dobrych kilka godzin mimo, że rąk do pracy było sporo. Jak zwykle nie zawiedli Rycerze Kolumba, ale nie tylko oni.

Wielkie podziękowanie wszystkim, którzy w poniedziałkowy wieczór oddali swój cenny czas, siłę i chęci do pracy. Oprócz mężczyzn, którym dziękujemy za ich wysiłek fizyczny, a których imion nie wymieniamy ze względu na ich ilość (nawet nie wszyscy załapali się na zdjęciach, za co przepraszamy J ), dziękujemy również paniom: Ali, Asi i Dominice. Cóż zrobilibyśmy bez ludzi dobrej woli, którzy potrafią ofiarować cząstkę siebie na chwałę Bożą.

Bóg zapłać.

W sobotni poranek rozpoczęły się już przygotowania dekoracji Bożonarodzeniowej. W pierwszej kolejności przywieźliśmy do naszej świątyni okazałe świerki, które już po niedzieli zostaną ustawione przy ołtarzu. Nie byłoby to możliwe gdyby nie pomoc wielu osób. Z całego serca dziękujemy więc niezawodnym Rycerzom Kolumba, a także kandydatom na rycerzy (w tym najmłodszemu z klasy VIII :-) ). Mało kto zdaje sobie sprawę ile tak naprawdę waży taka jedna choinka stojąca przy ołtarzu w Boże Narodzenie... (trzeba się nadźwigać). Dziękujemy też Panu Jasiankowi oraz Jego firmie za udostępnienie samochodu ciężarowego oraz pomoc w transporcie.

Wszystkim, którzy dziś pomagali przy choinkach, żeby nikogo nie pominąć - wielkie Bóg zapłać.

Zapraszamy też pozostałych chętnych już w najbliższy poniedziałek na godz. 19.00 - będziemy ustawiać choinki w kościele.

A wszystko to na Chwałę Pana Jezusa.

W związku z trwającą wciąż trudną sytuacją epidemiczną i kolejnymi obostrzeniami dotyczącymi limitu uczestników zgromadzeń religijnych w świątyniach, biskup włocławski Wiesław Mering przedłużył wiernym dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Poprzednia dyspensa obowiązywała do niedzieli 15 listopada.
 
Oto pełna treść dekretu:


 DEKRET


Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia związane z panującą pandemią, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego przedłużam do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii udzieloną dekretem z dnia 17 października br. (L.dz. 1054/2020).
 
Przypominam, aby osoby korzystające z dyspensy łączyły się duchowo poprzez transmisje Mszy Świętej w domu, za pomocą środków społecznego przekazu i przyjęły Komunię duchową. Zachęcam także do pogłębionej modlitwy osobistej i rodzinnej.
 
Informację o dyspensie należy podać wiernym do publicznej wiadomości.


Wszystkich ogarniam modlitwą i z serca błogosławię.
+Wiesław Mering, Biskup Włocławski
Ks. Artur Niemira, Kanclerz Kurii
 
Włocławek, 13 listopada 2020 r. (L.dz. 1106/2020)

 

Dzisiaj, 11 listopada, w 102 rocznicę Odzyskania Niepodległości, modlimy się w intencji Ojczyzny

Podkategorie