foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

„W niedzielę 12 stycznia, podczas Mszy Św. O godz. 16.00 mieliśmy zaszczyt gościć kwartet wokalny „Vera Ars” z Parafii Św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli. Artyści ubogacili liturgię przepięknym śpiewem kolęd. Mamy nadzieję, że wizyta kwartetu ze Zduńskiej Woli choć pierwsza, nie była jednak ostatnią – Dziękując - zapraszamy i czekamy na więcej.”

MSZA W INTENCJI UZDROWIEŃ I NAWRÓCEŃ

 20 grudnia o godzinie 18 będzie odprawiona msza z udziałem Ojca Józefa Witko w intencji uzdrowień i nawróceń.

 


 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MEDALIKÓW

Błogosławieństwo medalików dzieci przygotowujących się do I komunii w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 


MOTO - MIKOŁAJE

 

 W dniu wczorajszym po Mszy Św. o godzinie 10.30 odwiedzili nas "Moto-Mikołaje" z klubu motocyklowego SIERADZANIE.
Słodka niespodzianka jaką przygotowali przypadła do gustu zwłaszcza dzieciom.
DZIĘKUJEMY :)

 
 

Kochani zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami informujemy, iż uroczystości pogrzebowe zmarłego 16 listopada biskupa seniora Bronisława Dembowskiego odbędą się we Włocławku. Zgodnie z ostatnią wolą, zmarły hierarcha zostanie pochowany w krypcie biskupów we włocławskiej bazylice katedralnej.

Uroczystości żałobne rozpoczną się w piątek, 22 listopada. Od godziny 14.00 będzie miało miejsce modlitewne czuwanie w Kurii Diecezjalnej.

O godzinie 14.30 kondukt pogrzebowy wyruszy do katedry, gdzie o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego Pasterza.

Liturgia pogrzebowa rozpocznie się w sobotę, 23 listopada br., w katedrze włocławskiej, o godzinie 11.00, gdzie, po jej zakończeniu, trumna z ciałem zostanie złożona w krypcie Biskupów Włocławskich.

Wieczorem, w piątek, 22 listopada br., we wszystkich kościołach diecezji będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłego Biskupa Seniora.

Wieczne odpoczywanie racz Jemu dać Panie...[*]

 

 

W poniedziałek, 11 listopada przeżywaliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Po latach zaborów nasz kraj znów dzięki bohatersko przelanej krwi, znów powrócił na mapę Europy. Tego dnia podczas Mszy Św o godz. 12 modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny. Pamiętajmy często o tych dzięki którym dziś możemy żyć w wolnym kraju, ale i nie zapominajmy o młodym pokoleniu gdyż jak powiedział niegdyś Jan Zamojski: "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie".

W Wigilię Uroczystości ku czci wszystkich, którzy nas uprzedzili w drodze do Domu Ojca i są już z Nim w Niebie, w naszej parafii odbyło się radosne spotkanie.
Była muzyka, tańce, konkursy i wspaniałe stroje znanych i wielkich świętych. Nie zabrakło również słodyczy, które dzieci lubią najbardziej! To właśnie dla dzieci zorganizowano ten wyjątkowy bal i dzieci licznie w nim uczestniczyły. Dziękujemy Rodzicom, którzy przyprowadzili swoje pociechy i wspólnie się bawili.
Dziękujemy Domowemu Kościołowi i Rycerzom Kolumba  za tę inicjatywę, przygotowanie balu i jego poprowadzenie.

Podkategorie