foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

 Relacja serwisu SIERADZ.PRAGA.PL

Relacja serwisu NASZE.FM

 

Relacja serwisu SIERADZ.NASZEMIASTO.PL

 

 

W sobotę 8 grudnia obchodziliśmy w Kościele Katolickim Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jednym z elementów, który przyczynił się do jeszcze głębszego przeżycia tej uroczystości, było poświęcenie w naszym parafialnym kościele figury Matki Bożej. Wykonana z białego marmuru figura Niepokalanej, od niedawna umieszczona jest w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Na czas poświęcenia przeniesiona została do górnego kościoła, gdzie podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 18.00 została poświęcona przez ks. Ryszarda Kokoszkę, kapelana sieradzkiego DPS-u, pracującego także w naszej parafii oraz przy licznym udziale duchowieństwa i wiernych, w tym także przedstawicieli wspólnot, zwłaszcza Rycerstwa Niepokalanej, dla którego sobotnia uroczystość jest Świętem patronalnym. Nie sposób nie podziękować przy tej wyjątkowej okazji fundatorom figury – Bóg zapłać.

Niech Niepokalana, przy której figurze z taką żarliwością się modlimy, wyprasza nam każdego dnia u Swego Syna potrzebne łaski na drodze kroczenia ku świętości.

W sobotni wieczór, 1 grudnia, Uroczystą Eucharystią Nowennową rozpoczęliśmy nowy rok kościelny i liturgiczny w parafii NSJ w Sieradzu. Zagłębiamy się ponownie w drogę, której towarzyszy nam Maryja z Staro Testamentalnymi osobami, aby przygotować nas na przyjście Zbawiciela.
Liturgii przewodniczył wikariusz parafii, ks. Maciej Adamski, który nawiązał do wypowiedzi papieża Franciszka, aby w czasie Adwentu odrzucić ze swojego życia smutek oraz wstać i podnieść głowę.
Czas modlitwy zakończyliśmy wspólną procesją wokół świątyni, która kończyła nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Bezpośrednie obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się w naszej parafii już w sobotę 10 listopada. Zgromadziliśmy się w naszej świątyni na Mszy Św. o godz. 18, która sprawowana była także w intencji Ojczyzny. Zaraz po wieczornej Eucharystii, adorując Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, włączyliśmy się w Ogólnopolskie czuwanie Kół Żywego Różańca. Najpierw rozważaliśmy tajemnice różańcowe, a następnie odmówiliśmy Litanię Narodu Polskiego. Czuwanie zakończyło się Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

W niedzielę 11 listopada, uroczystą sumę w intencji Ojczyzny, która sprawowana była o godz. 12, poprzedził koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru „Cantate Deo”. Koncert połączony był z inscenizacją zatytułowaną: „Panteon Wielkich Polaków”, przygotowaną przez młodzież ze Szkół Podstawowych nr 9 oraz 10 pod kierownictwem katechetek: p. mgr Agnieszki Kobryń oraz p. mgr Grażyny Gabrysiak. Uroczystej Sumie przewodniczył oraz homilię wygłosił Proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu – ks. Prałat dr Mirosław Miłek. Po zakończonej Eucharystii wszyscy udaliśmy się na plac przed świątynią, gdzie poświęcona została pamiątkowa, marmurowa tablica, upamiętniająca tą wyjątkową rocznicę. W odsłonięciu tablicy udział wzięli: kapłani oraz przedstawiciele wspólnot naszej parafii.

Niech atmosfera jedności, jaką dało się odczuć podczas obchodów uroczystości setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości umacnia nas w działaniu na kolejne lata.

Zapraszamy parafian na „Bal Wszystkich Świętych”, by w  ten sposób dać świadectwo wiary w Świętych obcowanie. Chcemy dobrze i wartościowo spędzić czas radując się i wielbiąc Boga za Tych, którzy odeszli przed nami i zostali wyniesieni przez Kościół na ołtarze.

Chcemy stworzyć alternatywę wobec pogańskiego Halloween.
Zachęcamy, aby uczestnicy przebrali się za postać dowolnego Świętego lub Świętej. Zaproszenie kierujemy do wszystkich grup wiekowych.

Rozpoczniemy Nabozeństwem Różańcowym dla dzieci  o godz. 17:00  31 października, po czym dzieci z opiekunami prosimy o przejście na salkę katechetyczną przy plebani.

Poniżej przypominamy zeszłoroczny "Bal Wszystkich Świętych"

Podkategorie