foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Liturgia Wigilii Paschalnej - Rezurekcja

Grób Pański

Liturgia Wielkiego Piątku

Liturgia Wielkiego Czwartku

Wspólną modlitwą Kościoła - jutrznią wkroczylismy w przeżywanie kolejnego dnia Triduum Paschalnego, dnia Męki i Śmierci Chrystusa. Znajdźmy w zabieganiu Wielkiego Piątku choć chwilę na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy.

Msza Wieczerzy Pańskiej to kontemplacja Eucharystii, kapłaństwa i kontemplacja miłości. „On to tej nocy, której był wydany, to jest dzisiaj, podczas wieczerzy wziął chleb...” — w ten sposób zaczyna się wspomnienie ustanowienia Eucharystii w modlitwie eucharystycznej. Raz w roku padają takie słowa w liturgii — choć przecież w roku liturgicznym jest wiele najróżniejszych wspomnień. Raz w roku jednak po prostu staje się dzisiaj. Jak byśmy rozpoczynając Triduum zatrzymywali czas.

A po mszy mamy trwać przy ukrytym Jezusie w kaplicy. „Należy przygotować i urządzić kaplicę tak, aby sprzyjała medytacji” — mówią przepisy liturgiczne. I dodają: „Należy zaprosić wiernych, aby (...) poświęcili stosowną część nocy na adorację Najświętszego Sakramentu”.

Serdecznie zapraszamy na czuwanie w Wielki Czwartek od godziny 20.00 w dolnej Kaplicy. Czuwanie poprowadzi zespół ~ Boże Nutki.

W ostatni piątek Wielkiego Postu mieszkańcy Sieradza, przybyli do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego, aby uczestniczyć w drodze krzyżowej ulicami miasta. Pierwszą stacją była Eucharystia, aby jak uczniowie uczestniczyć w wspólnej wieczerzy z Zbawicielem, po jej zakończeniu zgromadzone osoby, udały się w drogę, której przewodził krzyż. Opiekę duszpasterską podjął ks. inf. Marian Bronikowski, który prowadził nabożeństwo.

Rozważania stacji odczytywały osoby związane z wspólnotami parafialnymi działających przy kościołach NSJ i Bazyliki Mniejszej, krzyż przy stacjach brały na swe ramiona, kolejne stany wymieniane przez duszpasterzy. Nabożeństwo zakończyliśmy w świątyni Wszystkich Świętych, gdzie drogi życia z Chrystusem, rozpoczęło wielu mieszkańców Sieradza i okolic.

Warto poświęcić jeden weekend w ciągu roku, by spędzić czas inaczej niż kiedykolwiek i doświadczyć czegoś zupełnie innego, w absolutnie wyjątkowym miejscu. Jeśli mi nie wierzycie, to zaufajcie Ojcom Kościoła, którzy mają coś do powiedzenia, na temat czasu w milczeniu.

Czas: 5-7 kwietnia 2019 (przyjazd w piątek na kolację ok. 20-tej, wyjazd w niedzielę po obiedzie ok. 15-tej)
Miejsce: Pustelnia Eliasza (http://heliosz.org) w pobliżu Góry św. Anny

Koszt: 160 PLN, jeżeli ktoś nie może zapłacić całej kwoty, albo w ogóle nic, niech przyjeżdża, ale niech zaznaczy w formularzu, żebyśmy byli przygotowani.

Temat: Kadosh
Prowadzący: ks. Roman Hosz (gospodarz miejsca)

Przyjeżdżamy w piątek na kolację, jest wprowadzenie, a potem modlitwa i milczenie do soboty wieczorem. W między czasie krótkie rozważania, które mają nakierować na konkretny temat, ale istotą jest cały dzień spędzony w milczeniu, na modlitwie, w miejscu które sprzyja kontemplacji, plus bliskość przyrody, kaplica. Sobota wieczór w męskim gronie przy ognisku/kominku (zależy jak pogoda pozwoli). Dla chętnych w okolicy są kamieniołomy, lub inne prace fizyczne. W niedzielę oczywiście Msza, podsumowanie i trochę czasu "wolnego".

Kontakt w razie pytań:
Michał Jaremko
695911905
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podkategorie