foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Zachęcamy do czynnego włączenia się w organizowanie kiermaszu św. Michała Archanioła  i przekazywanie fantów - wartościowych książek, filmów, gier planszowych, obrazów, nieużywanych i sprawnych sprzętów (stan nieużywany lub bardzo dobry) oraz upieczenie ciast.
Zbiórka fantów od poniedziałku do piątku w godz. 17 00 - 18 00 (salki katechetyczne)
Ciasta można przynosić w niedzielę, 3 października od godziny siódmej rano. (również do salek katechetycznych)

Msza Wieczerzy Pańskiej to kontemplacja Eucharystii, kapłaństwa i kontemplacja miłości. „On to tej nocy, której był wydany, to jest dzisiaj, podczas wieczerzy wziął chleb...” — w ten sposób zaczyna się wspomnienie ustanowienia Eucharystii w modlitwie eucharystycznej. Raz w roku padają takie słowa w liturgii — choć przecież w roku liturgicznym jest wiele najróżniejszych wspomnień. Raz w roku jednak po prostu staje się dzisiaj. Jak byśmy rozpoczynając Triduum zatrzymywali czas.

Życzenia dla naszych kapłanów.

Ciągle obowiązujący Dekret Biskupa Włocławskiego z dnia 13 listopada 2020 roku

 


 

 

W związku z trwającą wciąż trudną sytuacją epidemiczną i kolejnymi obostrzeniami dotyczącymi limitu uczestników zgromadzeń religijnych w świątyniach, biskup włocławski Wiesław Mering przedłużył wiernym dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Poprzednia dyspensa obowiązywała do niedzieli 15 listopada.
 
Oto pełna treść dekretu:

 


 DEKRET


Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia związane z panującą pandemią, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego przedłużam do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii udzieloną dekretem z dnia 17 października br. (L.dz. 1054/2020).
 
Przypominam, aby osoby korzystające z dyspensy łączyły się duchowo poprzez transmisje Mszy Świętej w domu, za pomocą środków społecznego przekazu i przyjęły Komunię duchową. Zachęcam także do pogłębionej modlitwy osobistej i rodzinnej.
 
Informację o dyspensie należy podać wiernym do publicznej wiadomości.


Wszystkich ogarniam modlitwą i z serca błogosławię.
+Wiesław Mering, Biskup Włocławski
Ks. Artur Niemira, Kanclerz Kurii
 
Włocławek, 13 listopada 2020 r. (L.dz. 1106/2020)

Już od kilku lat Uroczystość Objawienia Pańskiego połączona jest w naszej parafii z Orszakiem Trzech Króli. W tym roku epidemia pokrzyżowała jednak tradycyjne plany. Skoro nie mogliśmy wyjść z dorocznym orszakiem postanowiliśmy zastąpić tę tradycję konkursem na Bożonarodzeniową szopkę oraz kolędowaniem przy żłóbku, które rozpoczęło się po Mszy Św, o godz. 12.00

Na konkurs zgłoszono 14 prac, spośród których wybrano Jedno pierwsze miejsce, cztery miejsca drugie oraz osiem miejsc trzecich. Jedna szopka wyróżniona została poza konkursem, a to z powodu tego, iż była ona już wystawiona podczas innego konkursu w ubiegłym roku, a to było wbrew regulaminowi naszego konkursu.

Dziękujemy Rycerzom Kolumba, którzy co roku czuwają nad organizacją Orszaku Trzech Króli, a w tym roku koordynowali organizację i przebieg konkursu na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową. Dziękujemy także Prezydentowi Miasta Sieradza p. Pawłowi Osiewale, Staroście Powiatu Sieradzkiego p. Mariuszowi Bądziorowi, Rycerzom Kolumba oraz ks. Maciejowi za ufundowanie nagród dla zwycięzców konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu szopek na "Jaworowym" w Sieradzu w relacji mediów

411 Pielgrzymka Sieradzka