foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

W dzisiejszą niedzielę dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne zbiory przeżywając Dożynki Powiatowe. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony za wszelkie dary jakimi obdarza swoich wiernych.

Dziękujemy także wszystkim, dzięki którym możliwe było przeżywanie dożynek w tak uroczysty sposób.

Tradycyjnie już jak każdego roku w dniu urodzin Matki Bożej, punktualnie o godz. 9.00 grupa naszych parafian wyruszyła na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej. W tym roku mimo niesprzyjającej pogody na pielgrzymi szlak wyruszyło ok. 100 pielgrzymów na czele z ks. Maciejem Adamskim – nowym wikariuszem naszej parafii, by już po kilkunastu minutach połączyć się z grupą pątników z Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Sieradzu.

Niech Matka Najświętsza wyprasza u Swego Syna wszelkie potrzebne łaski, jakie ponieśliśmy w swoich sercach w tegorocznej pielgrzymce.

W dniu 8 września uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwana świętem Matki Bożej Siewnej, z którym związane jest błogosławieństwo ziarna do obsiewania pól. W tym dniu odpust w  sanktuarium w Charłupi Małej na który zaprasza nas kustosz ks. prał. Grzegorz Drzewiecki.

Tradycyjnie od nas wyjdzie o godz. 9.00 pielgrzymka  na tę uroczystość.

„Któż jak Bóg” w kopii figury zagościł w dniach 21 -22. 07 do wspólnoty parafialnej Najświętszego Serca Jezusowego w królewskimi mieście Sieradzu, aby przynieść do ludzkich serc światło nadziei.

Z wielką radością i entuzjazmem, w godzinach popołudniowych, licznie zgromadzeni wierni wraz z duchowieństwem powitali figurę św. Michała z góry Gargano. Towarzyszył nam, ks. Piotr Prusakiewicz, który poprowadził dzień skupienia w naszej parafii.

Po uroczystym wniesieniu przez Rycerzy Kolumba figury do kościoła oraz powitaniu wyjątkowego Gościa przez przedstawicieli dzieci, dorosłych i proboszcza parafii, rozpoczęła się Eucharystia. W homilii kaznodzieja przybliżył znaczenie kultu św. Michała oraz zaprosił do otwartości serca w tym szczególnym czasie łaski. Pierwszy dzień nawiedzenia zakończył Apel Jasnogórski i procesja z figurą św. Michała wokół świątyni parafialnej.

Pierwszy dzień nawiedzenia

Drugi dzień nawiedzenia