foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

 
 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Kochani zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami informujemy, iż uroczystości pogrzebowe zmarłego 16 listopada biskupa seniora Bronisława Dembowskiego odbędą się we Włocławku. Zgodnie z ostatnią wolą, zmarły hierarcha zostanie pochowany w krypcie biskupów we włocławskiej bazylice katedralnej.

Uroczystości żałobne rozpoczną się w piątek, 22 listopada. Od godziny 14.00 będzie miało miejsce modlitewne czuwanie w Kurii Diecezjalnej.

O godzinie 14.30 kondukt pogrzebowy wyruszy do katedry, gdzie o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego Pasterza.

Liturgia pogrzebowa rozpocznie się w sobotę, 23 listopada br., w katedrze włocławskiej, o godzinie 11.00, gdzie, po jej zakończeniu, trumna z ciałem zostanie złożona w krypcie Biskupów Włocławskich.

Wieczorem, w piątek, 22 listopada br., we wszystkich kościołach diecezji będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłego Biskupa Seniora.

Wieczne odpoczywanie racz Jemu dać Panie...[*]

 

 

W poniedziałek, 11 listopada przeżywaliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Po latach zaborów nasz kraj znów dzięki bohatersko przelanej krwi, znów powrócił na mapę Europy. Tego dnia podczas Mszy Św o godz. 12 modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny. Pamiętajmy często o tych dzięki którym dziś możemy żyć w wolnym kraju, ale i nie zapominajmy o młodym pokoleniu gdyż jak powiedział niegdyś Jan Zamojski: "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie".

W Wigilię Uroczystości ku czci wszystkich, którzy nas uprzedzili w drodze do Domu Ojca i są już z Nim w Niebie, w naszej parafii odbyło się radosne spotkanie.
Była muzyka, tańce, konkursy i wspaniałe stroje znanych i wielkich świętych. Nie zabrakło również słodyczy, które dzieci lubią najbardziej! To właśnie dla dzieci zorganizowano ten wyjątkowy bal i dzieci licznie w nim uczestniczyły. Dziękujemy Rodzicom, którzy przyprowadzili swoje pociechy i wspólnie się bawili.
Dziękujemy Domowemu Kościołowi i Rycerzom Kolumba  za tę inicjatywę, przygotowanie balu i jego poprowadzenie.

W szkole podstawowej integracyjnej nr 8 w Sieradzu, po raz drugi odbył się konkurs pt. „Mój święty patron”, z inicjatywy nauczycieli i katechetów. Nawiązując do Uroczystości Wszystkich Świętych, zaproszono dzieci i młodzież społeczności szkolnej, aby przybliżyły sobie życiorys i obraz świętej osoby, która jej patronuje lub ulubionego świętego.

Klasy od 0 do 5 klasy, podjęły trud urzeczywistnienia świętego patrona poprzez strój a starsze klasy przygotowywały prezentację multimedialną na temat świętej osoby. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody, które mają na celu dalsze poznawanie życiorysu innych świętych.

W wigilię Święta Wszystkich Świętych, a więc we czwartek, 31 października – zapraszamy  dzieci z opiekunami na "Bal Wszystkich Świętych". Na radosną zabawę, tańce i pyszności, przyjść będzie można zaraz po nabożeństwie różańcowym, tj. ok. 17:30. Jak co roku będzie konkurs na strój świętego, a także wiele innych mini-konkursów i zabaw – z nagrodami, z humorem i mnóstwem słodyczy. Pozwólmy tego wieczoru naszym dzieciom na radość z życia, piękna i świętości! Bądźmy z nimi na "Balu Wszystkich Świętych"!