foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

8 września, jak co roku, punktualnie o godz. 9.00, wyruszyła sprzed naszego kościoła grupa pielgrzymów udająca się na uroczystości odpustowe do Charłupi Małej. Jak przystało na dzień poświęcony Matce Bożej towarzyszyła nam słoneczna pogoda.

Tradycyjnie na wysokości cmentarza przy ul. Wojska Polskiego połączyliśmy się z grupą z Bazyliki mniejszej (i nie tylko), by dalej już jako jedna grupa podążać do Tronu Pani Charłupskiej – Księżnej Sieradzkiej. Droga upłynęła na śpiewie oraz modlitwie różańcowej i nim zdążyliśmy poczuć zmęczenie witaliśmy Matkę Bożą w Jej Sanktuarium.

O godz. 12.00 wszyscy wzięli udział w uroczystości odpustowej, której przewodniczył Bp. Jacek Kiciński – Biskup Pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej.

Niech Maryja uprasza u swojego Syna Błogosławieństwa dla każdego z nas.

W niedzielę 6 września przeżywaliśmy w naszym kościele parafialne dożynki.

Jakże ważnym jest by pamiętać o dziękowaniu Bogu za plony ziemi. Praca rolnika jest bardzo ważna, ale to Pan Bóg błogosławi i daje wzrost ziarnu wrzuconemu w ziemię.

Niech będzie Bóg uwielbiony za każde źdźbło które wydało ziarno na chleb. Dziękując Bogu za tegoroczne plony prośmy Go zarazem aby nikomu z nas nie zabrakło chleba na pożywienie.

W imię odpowiedzialności za nasze zdrowie i bezpieczeństwo, przypominam i apeluję do wszystkich wiernych świeckich, duchownych oraz pracowników kościelnych o stosowanie i przestrzeganie norm sanitarnych w Diecezji Włocławskiej” – napisał do duchownych i wiernych świeckich Diecezji Włocławskiej ks. bp Wiesław Mering. Komunikat Biskupa Włocławskiego ws. bezpieczeństwa higienicznego w kościołach w czasie pandemii zostanie odczytany w kościołach diecezji.
 
Ksiądz Biskup apeluje m.in., by podczas Mszy świętych i nabożeństw wierni w kościołach zachowywali dystans między sobą i stosowali maseczki zakrywające usta i nos, przypomina zasady udzielania Komunii Świętej na rękę i do ust, prosi, by osoby z widocznymi oznakami infekcji, przeziębienia czy po prostu chore skorzystały z dyspensy i pozostały w domach nie zarażając osób zdrowych.

Komunikat ws. bezpieczeństwa higienicznego w kościołach w czasie pandemii (strona www.diecezja.wloclawek.pl)

Pełna treść komunikatu (wersja .pdf)

 

W naszym kościele, komunia święta "na rękę" jest udzielana przy stopniu ołtarza, po prawej stronie,  od strony chrzcielnicy.

 

Po wielu miesiacach przygotowań oraz wielu tygodniach prac, przy których nie obyło się bez problemów, udało się zakończyć remont związany z wymianą okna nad prezbiterium wraz z zamontowaniem w nim witraża Archanioła Michała.

Rama okna wykonana jest z aluminium, a same okna wypełnione wewnątrz gazem (argonem). Cztery elementy nowego okna są uchylane za pomocą elektrycznych siłowników.

Zarówno nowe okno wraz z witrażem jak i odsłonięta wczoraj tablica upamiętniająca 100 rocznicę Cudu nad Wisłą zostaną poświęcone przez Ks. Biskupa Ordynariusza 13 września b.r.

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podczas Mszy Św. o godz. 12.00, grupa parafian uczestniczących w indywidualnych rekolekcjach "OCALENIE" wraz z pozostałymi uczestnikami Mszy Św., w sposób uroczysty zawierzyła swoje życie Niepokalanemu Sercu Maryi i Najświętszemu Sercu Jezusa.


Po Mszy Św. została odsłonięta tablica upamiętniająca 100 rocznicę Bitwy warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą.
Bogu niech będą dzięki za Maryję Wniebowziętą, która do dziś wyprasza nam wiele łask u Ojca w niebie.