foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne online

Marsz dla Życia i Rodziny

Biblia audio

Parafia na FB

facebook likebox joomla module

Licznik odwiedzin

765185
dzisiajdzisiaj187
wczorajwczoraj257
w tym tygodniuw tym tygodniu1433
w tym miesiącuw tym miesiącu6806
razemrazem765185
Twój adres IP: 3.238.36.32

    „Sytuacja epidemiczna w Polsce wpływa na życie wspólnoty Kościoła, w tym i na konieczność zmiany wielu zamierzeń duszpasterskich. Dotyczy to także pięknej tradycji kolędowej, mocno zakorzenionej w praktyce Diecezji Włocławskiej. Dlatego nie chcemy rezygnować z kolędy, ale zalecić jej przeprowadzenie w różnych formach, dostosowanych do obowiązujących norm i obostrzeń sanitarnych, oraz w odpowiednim do tego czasie” - czytamy w zarządzeniu Biskupa Włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa z dnia 17 grudnia 2020r. 

    W odpowiedzi na to zarządzenie pragniemy, planując tegoroczną kolędę, uwzględniać wrażliwość wiernych naszej parafii, w tym lęk przed zarażeniem wirusem. W trosce o wzajemne bezpieczeństwo niemożliwym staje się uścisk dłoni i rozmowa twarzą w twarz, nie oznacza to jednak, że Bóg nie dotrze do naszych domów.

    Pragniemy zaproponować dwie formy wizyty duszpasterskiej, tak by tegoroczna kolęda miała formę wyjątkowej modlitwy parafian i kapłanów.

    Pierwsza z nich to wizyta duszpasterska w oparciu o skierowane w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii, osobiste zaproszenie. Wizyta ta będzie mieć charakter tradycyjny. Zaproszony kapłan uda się do rodziny pod wskazany adres, aby dokonać błogosławieństwa domu i modlić się wspólnie z rodziną o potrzebne dla niej łaski.

    Druga forma to zaproszenie przedstawicieli rodzin do naszej świątyni według wskazanego i ustalonego planu. Program kolędowania w naszej parafii od poniedziałku do soboty włącznie będzie się składał z wspólnie przeżytej  Eucharystii celebrowanej o godz. 18.00, z sprawowanej w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, Adoracji Najświętszego Sakramentu, Litanii do św. Józefa, indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem oraz zawierzenia własnej  rodziny w opiekę Świętego Józefa

    Każda z tych form kolędy wymaga zastosowania maksymalnego reżimu sanitarnego, postępowania zgodnego z wytycznymi państwowymi.

    8 grudnia br. Papież Franciszek ogłosił Rok Świętego Józefa. Wydał z tej okazji List Apostolski Patris Corde (Ojcowskim Sercem). Penitencjaria Apostolska opublikowała jednocześnie specjalny dekret informujący o warunkach uzyskiwania Odpustu zupełnego w tym Roku. Zapraszając  do wspólnego kolędowania w parafii N.S.J., począwszy od 18 stycznia br. pragniemy na ręce każdego przedstawiciela rodziny przekazać List Apostolski PATRIS  CORDE wraz z   wspomnianym Dekretem Penitencjari  Apostolskiej  i Modlitwami do św. Józefa. Prosimy, by na Mszę Św. przynieść ze sobą z domu naczynie z wodą, która zostanie poświęcona, a którą po powrocie do domu, głowa rodziny  poświęci mieszkania.

    Przypominamy, iż  po odmówieniu Litanii do św. Józefa, dopełniamy warunki uzyskania odpustu zupełnego.

    W czasie Mszy św. o godz. 18.00   będą głoszone kazania tematyczne o św. Józefie nawiązujące do treści PATRIS  CORDE,  a do skarbony  będzie można złożyć  dobrowolną ofiarę na potrzeby parafii w oznakowanej uprzednio kopercie.

     „Kolęda” będzie inna ale nie znaczy, że gorsza. To zrozumiałe, że w czasie epidemii wielu wiernych ma obawę, aby zaprosić kapłana chodzącego od domu do domu, dlatego zachęcamy wszystkich, aby na miarę możliwości wziąć udział w  spotkaniu kolędowym w tradycyjnej formie bądź tej drugiej zaproponowanej i zobrazowanej.  

    Niech tegoroczne kolędowanie będzie  wyrazem podtrzymywania wiary i odpowiedzialności za wspólnotę  parafialną a osoba św. Józefa wyeksponowana  w tym kolędowaniu  pozwala  nam odnowić rodziny i na nowo odkryć miłość do Kościoła.

    Każdy z uczestników kolędowania w świątyni będzie mógł otrzymać okolicznościową pieczęć postawioną w książce z Listem Apostolskim PATRIS  CORDE.

    Osoby, które chciałyby przyjąć księdza w tradycyjnej formie w domu, prosimy aby zgłaszały się osobiście od dzisiaj w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Program odwiedzin w domach osób, które się zgłoszą, podamy w przyszłą niedzielę. Jeżeli nie zmienią się przepisy sanitarne, tak jak wspomnieliśmy, kolędowanie rozpoczniemy od 18 stycznia.

    Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji ustania pandemii i głębię duchowych przeżyć w czasie tegorocznej kolędy.

Nasz kościół z lotu ptaka

 Kościół NSJ w Sieradzu sfilmowany przy pomocy kamery umieszczonej na dronie. Dziękujemy autorom nagrania za udostępniemie materiału filmowego.

Pielgrzymka sieradzka 2019

Lednica 2000Ołtarz główny

Chrystus i Maryja

Odnowiony ołtarz

Odnowiona ambonka

Odnowiona chrzcielnica